Archivo digital de mapas de orientación de Pesho Hedberg
|
Acceso
Todos los usuarios
|
Language:
Español
Cesky
Dansk
Deutsch
Eesti
English
Español
Français
Italiano
Magyar
Norsk
Português
Svenska
Türkçe
|
DOMA 3.0.8
Show routechoices
Hide routechoices
|
Show overview map
Hide overview map
|
KML
|
Atrás
<< Trimtex MTBO Cup 10. afdeling, 16. afdeling af MTBO Cup (2014-10-12)
|
Familjebudkavle Natt (2014-10-21) >>
Vilselöpet (2014-10-19)
CategorÃa:
Tävling
Mapa/área:
Brännaregården
Organizador:
OK Vilse 87
PaÃs:
Sverige
Disciplina:
Medel
Resultados
Distance:
6.76 km
Time:
54:11
Börjar med undanflykten först för detta dåliga lopp tidsmässigt. Jag sprang ett terränglopp som OL-gymnasiet i Olofström ordnade dagen innan. Var lite mer än 10 km och även om det mesta av banan gick på trevliga skogsstigar så var ca 2 km på asfalt. Detta satte sig i mina ben och då speciellt vaderna. Är för dåligt löptränad för att klara detta.
Så det var på stela och sega ben som jag startade på denna tävling.
S-3: Bra start även om det gick framåt stapplande.
3-4: Gick fel ut från kontroll 3 och tolkade beståndsgränserna fel in till kontroll 4 och gick för långt. Tappade här 2 min totalt.
4-5: Bra, 2 på sträckan.
5-6: Här skulle man haft terrängkännedom som många av de andra hade. Det gröna var bedrövligt att ta sig genom. Nog varit bättre att köra vänstervägval. Men tappade inte så mycket tid så många hade nog struligt på denna sträcka.
6-8: OK, var bara trött i benen.
8-9: OK. Vägvalet bra. Men bättre hade nog varit att köra höger, men asfalt lockade inte denna dag...
9-10: Fastnade i grönt som tog evigheter att komma igenom. Sen osäker in mot kontrollen. Tappade 2 min. Höger runtom hade varit bäst.
10-11: Sprang lite på måfå och kom snett. Tappade närmare en minut.
11-mål: OK
5 min bättre OL-mässigt och löpmässigt så är jag inte bättre just nu. Men hoppas vara mer på G till Jättemilen.
Show comments
Hide comments
(
0
)
Post new comment
Nombre:
Email:
Guardar